Polish - Polski

Witam wszystkich zainteresowanych budową MPCNC
Mnie się udało już zbudować i uruchomić chętnie odpowiem na pytania i wątpliwości
Pozdrawiam
Edwardku

Nie zmniejszyłem zdjęcia
Teraz poprawione

Witam,
zbudowałem MPCNC jednak mam problem z osią Z.
Czy możesz mi pomóc ?

Witam
chętnie pomogę o ile będę wiedział jak , kontakt email hobby@dronyrc.com
Zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem do kontaktu na ten email
pozdrawiam
Edwardku

Witam

Panowie, przymierzam się do budowy MPCNC w związku z czym mam kilka pytań:

  • czy kit “Mostly Printed CNC Parts Bundle” za 245$ zawiera wszystkie części (oprócz wrzeciona i metalowych rurek tworzących szkielet frezarki) do budowy maszyny? Chodzi mi przede wszystkim o części drukowane na drukarce 3D dostępne w osobnych kitach…
  • o co chodzi z tymi wymiarami Printed Parts - 23.5mm, 25mm, 25.4mm? Są to wymiary czego?
  • ile wynosi koszt wysyłki do Polski? Ile wam doliczyli “zł” do kosztów zakupu po uwzględnieniu przesyłki, vatu, cła?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Witam

Zainteresowałem się budową własnego MPCNC, w związku z czym mam kilka pytań:

  • czy kit za 245$ zawiera również części mechaniczne do budowy cnc, czy jest tam tylko wyposażenie elektryczne + śruby?
  • czy rozmiar Printed Parts dobiera się do posiadanych metalowych rurek tworzących szkielet maszyny (stąd są dostępne 3 rozmiarówki)?
  • ile wyniósł koszt wysyłki do Polski? Jaki był koszt materiałów z uwzględnieniem vatu, cła doliczonego do paczki?

Pozdrawiam

Sparrow

Using google translate.

  • not sure what you don’t want in your kit the bolts? I don’t make a kit that way, the bolts add very little to the overall cost. I think it’s $8
  • find what size tubes are available in your country then buy or print the correct size plastic
  • shipping is based on your order size, $35-$90 US. I don’t cover or know your duties.

Hope that was correct info.

Hello vicious1!

Thank you for your reply. In the first question I wanted to know:
MPCNC Parts Boundle (245$) = all Printed Parts + Electrical Parts (serwo, drivers, etc) + Bolts?

The rest of the questions gave the correct answer :slight_smile: Thank you.

One more question - the machine (MPCNC) built in this way (normal bearings) can work with repeatable accuracy of 0.1mm?

P.S. Sorry for my English :wink:

No, two different kits, hardware $240 and printed parts $190.

As for accuracy please see the FAQ, https://www.v1engineering.com/frequently-asked-questions/

Tolerances to expect –

-Everything effects the accuracy/precision/resolution. The resolution is theoretically double most 3D printers (because of 32nd stepping vs average 16), but you can’t go on those numbers at all.

Physical size of the machine and each axis, smaller is better, Z axis is most critical.
How well you built it.
The rigidity of your table.
The rigidity of your rails used.
The accuracy/run out of your tool/spindle.
The accuracy/run out of your cutting bit and are you using the right kind.
How well you clamped your material.
What material you are using.
Knowledge of your Cam software and how you approach your cuts.
And the big ones, feeds and speeds.